Nordic walking dla każdego

W sobotę 4 lipca 2015 roku, na stadionie KS "Sokół", licencjonowani instruktorzy nordic walking, członkowie grupy Regatta Nordic Team Częstochowa, poprowadzą zajęcia dla miłośników chodzenia z kijami.

Tym razem, w ramach akcji "Sobotnie Aktywności", Stowarzyszenie WeWręczycy zachęca do udziału w zajęciach sportowych. O godzinie 15.00 w sobotę 4 lipca na stadionie Sokoła, odbędą się warsztaty pod hasłem: „Nordic walking dla każdego”. Do przeprowadzenia zajęć na świeżym powietrzu, zaproszeni zostali utytułowani instruktorzy, członkowie amatorskiej grupy sportowej Regatta Nordic Team Częstochowa. Katarzyna i Mariusz Reczulscy, mistrzowie Polski 2015 w kategoriach K6 i M6 z Kolbuszowej, opowiedzą o historii nordic walkingu, pomogą we właściwym doborze sprzętu, stroju i obuwia, poprowadzą rozgrzewkę oraz zaprezentują prawidłową technikę chodu.

Zajęcia na stadionie zakończy wspólne przejście na trasie ok. 3-4 km. Po powrocie przewidziano ćwiczenia rozciągające.

Podczas warsztatów, uczestnicy będą mieli okazję zakupu książki pt. "Nordic walking dla każdego", której autorem jest jeden z pierwszych propagatorów nordic walkingu w Polsce - Aleksander Wilanowski.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów można uzyskać u Pani Anny Sygudy, pod nr tel. 509 576 091 lub, jak zwykle, u sołtysa Roberta Brosia.

Nordic Walking dla każdegoNordic Walking dla każdego

Autor: Robert Broś, dodano: Czwartek, 25 Czerwiec 2015r. godz.:23:48.

Powrót do wyboru aktualności