Żar z nieba a chodzić trzeba

W upalne sobotnie popołudnie, miłośnicy nordic walking, spotkali się na stadionie Sokoła z trenerami amatorskiej grupy sportowej Regatta Nordic Team Częstochowa. Celem spotkania było poznanie prawidłowej techniki chodzenia z kijami.

W ramach akcji „Sobotnie Aktywności”, na zaproszenie Stowarzyszenia WeWręczycy, przyjechali do naszej miejscowości licencjonowani trenerzy – Katarzyna i Mariusz Reczulscy, aby przeprowadzić profesjonalny trening nordic walking.

Na wstępie uczestnicy zapoznali się z krótką historią tego sportu, poznali budowę i zasady właściwego doboru kijków oraz dowiedzieli się, jaka jest różnica między kijkami trekkingowymi a tymi do nordic walking. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Ćwiczenia rozpoczęły się od rozgrzewki. Następnie wszyscy zaznajomili się z prawidłową techniką chodu oraz wykonali szereg ćwiczeń doskonalących pracę nóg i ramion.

Na zakończenie, w celu sprawdzenia nabytych umiejętności, odbył się wspólny przemarsz z trenerami zakończony ćwiczeniami rozciągającymi.

Dla wszystkich, którzy dzielnie znosili trudy sobotnich ćwiczeń w ponad trzydziestostopniowym upale, organizatorzy przygotowali poczęstunek oraz miłą pamiątkę. Każdy z uczestników otrzymał imienny certyfikat podpisany przez trenerów, potwierdzający ukończenie szkolenia nordic wakling oraz drobne upominki ufundowane przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

Już niebawem powtórka z rozrywki. Zapraszamy!

Autor: Robert Broś, dodano: Niedziela, 5 Lipiec 2015r. godz.:23:56.

Powrót do wyboru aktualności