Tu mieszkam, tu tworzę – nowość na naszej stronie popularyzująca twórczość artystyczną mieszkańców Wręczycy Wielkiej

Tu mieszkam, tu tworzę, to miejsce na stronie internetowej sołectwa, przeznaczone dla mieszkańców naszej wsi, którzy chcieliby opowiedzieć o swoich zainteresowaniach związanych z tworzeniem rzeczy pięknych i niezwykłych. Prezentację twórców rozpoczynamy od pani Elżbiety Rubin i jej wyrobów koronkarskich.

Udział naszego sołectwa w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego”, a w szczególności prezentacja, która miała miejsce 20 lipca 2016r., dostarczyła mieszkańcom wsi wielu powodów do dumy. Wszystkie organizacje, koła, wielu twórców skupiło się na ciekawym pokazaniu różnorodnych działań i aktywności mieszkańców wsi. Przygotowywaliśmy się kilka miesięcy i odkryliśmy dla szerokiego grona mieszkańców  wspaniałe talenty i niezwykłe umiejętności. Są to m.in. hafciarki, koronkarki, fotograficy i malarki. Osoby te pokazem swoich kolekcji wzbogaciły konkursową prezentację.

Pragniemy zachęcić wszystkich twórców, którzy mają ochotę podzielić się owocami swojego talentu. Na naszej stronie uruchamiamy link „Tu mieszkam, tu tworzę”. Każdy artysta może przesłać fotografie prac z krótkim opisem swojej działalności.

Zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu!

Autor: Anita Toborek, dodano: Środa, 10 Sierpień 2016r. godz.:20:31.

Powrót do wyboru aktualności