Obchody Święta Niepodległości we Wręczycy Wielkiej

W tym roku obchody Święta Niepodległości w naszej wsi będą miały nieco inny, szerszy charakter. Oprócz tradycyjnie odprawianej w tym dniu mszy św. w intencji Ojczyzny, będziemy mogli wspólnie zaśpiewać pieśni patriotyczne przy ognisku oraz obejrzeć spektakl muzyczny z udziałem mieszkańców naszego sołectwa.

Jak co roku, o godzinie 10.00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, poprzedzona przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół we Wręczycy Wielkiej programem artystycznym. Z kolei po mszy będzie można wysłuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu Koła Gospodyń Wiejskich Wręczynki.

Kolejne wydarzenie, jakie będzie miało miejsce 11 listopada, to Ognisko Niepodległości. O 15.30 na placu przy Domu Parafialnym zapłonie ognisko, przy którym, pod kierownictwem Bronisława Ptaka, będziemy mogli wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Ognisko Niepodległości organizowane jest przez Stowarzyszenie WeWręczycy, w ramach projektu „Śladem historii – wspomnienie o tych, co ginęli za naszą wolność”. Uczestnicy otrzymają od organizatorów śpiewniki oraz zostaną poczęstowani ciepłymi napojami i posiłkiem.

Na zakończenie obchodów Święta Niepodległości zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury we Wręczycy Wielkiej, gdzie o godzinie 19.00 odbędzie się spektakl muzyczny w oparty na motywach powieści Władysława Reymonta „Chłopi". Na przedstawienie zaprasza Grupa Artystyczna MIX-ART Kłobuck, Starostwo Powiatu Kłobuckiego, GOK we Wręczycy Wielkiej oraz Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku. W spektaklu wystąpi czworo mieszkańców naszego sołectwa, członków zespołu Koła Gospodyń Wiejskich Wręczynki.

Autor: Robert Broś, dodano: Wtorek, 8 Listopad 2016r. godz.:19:24.

Powrót do wyboru aktualności