Słowiański karnawał we Wręczycy Wielkiej

Pałac Młodzieży z Łodzi, Stowarzyszenie WeWręczycy i Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej zapraszają na koncert „Słowiański karnawał” w wykonaniu zespołów z Ukrainy. W poniedziałek 6 lutego wystąpi przed wręczycką publicznością Narodowy Zespół Tańca Ukrainy BARVINOK z Kijowa, Narodowy Zespół Tańca Współczesnego FLAMINGO oraz Narodowy Zespół Folklorystyczny NAMYSTO.

W czerwcu ubiegłego roku w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbył się koncert pt. Łączy nas folk. Dzięki wspólnej inicjatywie Pałacu Młodzieży z Łodzi i Stowarzyszenia WeWręczycy mogliśmy podziwiać występy zespołów tanecznych z Ukrainy i Gruzji, które przyjechały do Polski na odbywający się w Łodzi Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych - Folkowe Inspiracje.

Narodowy Zespół Tańca Współczesnego FLAMINGO - Folkowe Inspiracje - Łódź 2016

Tym razem na scenie GOK, oprócz znanego już wręczyckiej publiczności zespołu Flamingo, który zaprezentuje swój nowy program, wystąpi również Narodowy Zespół Tańca Ukrainy BARVINOK z Kijowa oraz Narodowy Zespół Folklorystyczny NAMYSTO.z miejscowości Gorodok.

Przed koncertem do nabycia będą cegiełki na fundusz wsparcia ukraińskich zespołów folklorystycznych a podczas przerwy będzie możliwość zakupienia ukraińskich pamiątek na zorganizowanym przez gości kiermaszu.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Informacje na temat cegiełek dostępne są u sołtysa

Narodowy Zespół Tańca Ukrainy BARVINOK z Kijowa powstał w 1993 roku w Ługańsku. Jest to jeden z wiodących i renomowanych zespołów choreograficznych Ukrainy, wyjątkowy i niepowtarzalny. Dyrektorem artystycznymi zespołu są Wołodymyr Dolczuk –  baletmistrz, choreograf, reżyser, zasłużony dla kultury ukraińskiej, kierownikiem artystycznym jest Elena Dolczuk. Ze względu na sytuację polityczną w kraju, dorosła grupa zespołu przeniosła się do Kijowa, gdzie utworzyła się i prężnie rozwija się dziecięca i młodzieżowa grupa zespołu.  Zespół działa przy organizacji społecznej „Barvinok-Kiev”. Obecnie w skład kadry pedagogicznej wchodzą również Maxim Karpenko - choreograf, zasłużony artysta Ukrainy, solista Narodowego Akademickiego Zespołu Tańca Ukrainy im. Pawła Wirskiego oraz koncertmistrz Alexander Lysycz.

Zespół godnie reprezentuje swoją sztukę nie tylko we własnym kraju, ale również za granicą. Dzięki talentowi i umiejętności swoich artystów zdobył szacunek i uznanie publiczności w Polsce, Niemczech, Słowenii, Słowacji, Turcji, Kazachstanie, Azerbejdżanie, Rosji, Białorusi, Bułgarii, na Węgrzech, na Litwie i we Francji.

W swoim repertuarze zespół posiada tańce narodowe różnych regionów Ukrainy i całego świata. Spotkanie z zespołem z pewnością przyniesie widzom radość, a fantazji reżyserów, umiejętności aktorów, ich kolorowe kostiumy, niesamowita muzyka zachwycą i zaczarują.

Narodowy Zespół Tańca Współczesnego FLAMINGO został utworzony w 1998 r., działa w Pałacu Dzieci i Młodzieży w Kijowie. Kierownikiem artystycznym oraz założycielem zespołu jest Ludmiła Griszczenko - choreograf, reżyser, Kadra zespołu to 5 doświadczonych choreografek, tancerek, instruktorek akrobatyki. Obecnie zespół liczy ponad 250 uczestników, dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 21 lat.

Autorskie pomysły, oryginalność występów koncertowych, umiejętności prezentacyjne oraz pozytywna energia zespołu stale zachwyca widownię. Plastyka ruchu tanecznego przekazuje całą gamę ludzkich emocji, a muzyka pomaga w ukazaniu wizerunku artystycznego.

Zespół znany jest na Ukrainie i za granicą, charakteryzuje się wysokim poziomem techniki, ekspresji i artyzmu, wysoką kulturą sceniczną, a także w prezentacjach syntezą w stylach: nowoczesny, łączony z ludowym w oryginalnych aranżacjach. Zespół FLAMINGO jest w ciągłym twórczym poszukiwaniu, stale udoskonala  swoje umiejętności i technikę, posiada ogromny potencjał dla realizacji twórczych pomysłów.

Narodowy Zespół Folklorystyczny NAMYSTO działa w miejscowości Gorodok w regionie Równo na Ukrainie. Prowadzony jest  przez zasłużonego pracownika Kultury Ukrainy Tatyanę Vaseczko. W twórczość zespołu jest odczuwalny duch narodu ukraińskiego, jego tradycji i obrzędów.  Artystyczne wokalne prezentacje zespołu są ciekawie wyreżyserowane i pełne ukraińskich barw.

Zespół znany jest na Ukrainie i za granicą, jest laureatem krajowych i międzynarodowych festiwali folklorystycznych oraz konkursów wokalnych.

Autor: Robert Broś, dodano: Środa, 25 Styczeń 2017r. godz.:21:25.

Powrót do wyboru aktualności