Wręczynki laureatem Tęczy Polskiej

Znaczącym sukcesem zakończył się udział Koła Gospodyń Wiejskich Wręczyca – Zespołu śpiewaczego "Wręczynki" na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Spółdzielczych Zespołów Artystycznych "TĘCZA POLSKA", który odbył się w dniach 30 września – 1 października 2017 roku w Polanicy Zdroju. Jury Festiwalu pod przewodnictwem aktora teatralnego i filmowego Dariusza Jakubowskiego przyznało zespołowi – II nagrodę.

W programie występu zaprezentowano scenkę p.t. "Kosiarze", nawiązującą do tradycji związanej z obyczajami zbioru plonów, żniwami oraz dwie piosenki z repertuaru wykonywanego przez zespół. Przesłuchania odbyły się w Teatrze Zdrojowym im. Mieczysławy Ćwiklińskiej w Polanicy w dniu 30 września br., a Koncert Galowy Festiwalu odbył się dnia następnego, po którym ogłoszono wyniki. W przesłuchaniach wzięły udział 22 zespoły. Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom artystyczny zespołów i różnorodność form przekazu prezentacji.

Warto dodać że "Wręczynki" oprócz sukcesu scenicznego sympatycznie i barwnie zaprezentowały się także w Parku Zdrojowym i na ulicach, dostarczając dobrej zabawy kuracjuszom i mieszkańcom zapraszając do wspólnego śpiewania i tańczenia. Serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów które w doskonały sposób promują nasz region i Wręczycę.

Autor: Bronisław Ptak

Autor: Robert Broś, dodano: Poniedziałek, 23 Pażdziernik 2017r. godz.:21:46.

Powrót do wyboru aktualności