Obchody Święta Niepodległości

W najbliższą niedzielę 12 listopada Stowarzyszenie WeWręczycy zaprasza do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, które podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się przy ognisku na placu obok domu parafialnego we Wręczycy Wielkiej. Będzie to kontynuacja obchodów Święta Niepodległości w naszej wsi, które w sobotę zostaną zapoczątkowane mszą św. w intencji Ojczyzny oraz orkiestrowym Koncertem Patriotycznym w Gminnym Ośrodku Kultury.

11 listopada, jak co roku, o godzinie 10.00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, poprzedzona przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej we Wręczycy Wielkiej programem artystycznym.

Tego samego dnia o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbędzie się Koncert Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości, w którym zagrają dwie orkiestry: Orkiestra Dęta OSP Ostrowy nad Okszą i Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej oraz wystąpią soliści: Magdalena Meisel, Marta Łaskawska, Rita Jasnos, Sebastian Wypych i Łukasz Pluta.

W niedzielę 12 listopada odbędzie się Ognisko Niepodległości. O 15.30 na placu przy domu parafialnym zapłonie ognisko, przy którym, pod kierownictwem Bronisława Ptaka, będziemy mogli wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Ognisko Niepodległości organizowane jest przez Stowarzyszenie WeWręczycy, w ramach projektu „Wręczyckie spotkania kulturalne i patriotyczne”, finansowanego z zadania publicznego Gminy Wręczyca Wielka.

Uczestnicy otrzymają od organizatorów śpiewniki oraz zostaną poczęstowani ciepłymi napojami i posiłkiem. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych spotkanie odbędzie się w sali domu parafialnego.

W imieniu organizatorów zapraszamy do aktywnego włączenia się w obchody Święta Niepodległości we Wręczycy Wielkiej.

Zachęcamy również mieszkańców do uczczenia Dnia Niepodległości poprzez wywieszenie flagi narodowej.

Autor: Robert Broś, dodano: Środa, 8 Listopad 2017r. godz.:00:22.

Powrót do wyboru aktualności