Uroczystości z okazji 11 listopada we Wręczycy Wielkiej

W ostatnią sobotę i niedzielę mieszkańcy Wręczycy Wielkiej uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości. 11 listopada w kościele parafialnym odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, poprzedzona przygotowanym przez uczniów Szkoły Podstawowej słowno-muzycznym programem artystycznym. Wieczorem w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się Koncert Patriotyczny, a w niedzielę 12 listopada Stowarzyszenie WeWręczycy zorganizowało ognisko, przy którym śpiewano pieśni patriotyczne.

Jak co roku w Dniu Niepodległości odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, na której obecne były poczty sztandarowe górników, ochotniczej straży pożarnej i szkoły podstawowej. Tradycyjnie też przed mszą młodzież przedstawiła słowno-muzyczny montaż o tematyce patriotycznej.

Od dwóch lat, po zakończeniu mszy, jej uczestnicy są częstowani słodkimi rogalikami. To z kolei inicjatywa członków Stowarzyszenia WeWręczycy, nawiązująca do Dnia Świętego Marcina, który również przypada 11 listopada.

O godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej odbył się Koncert Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości, w którym zagrały orkiestry: Orkiestra Dęta OSP Ostrowy nad Okszą i Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wręczycy Wielkiej oraz wystąpili soliści: Magdalena Meisel, Marta Łaskawska, Rita Jasnos, Sebastian Wypych i Łukasz Pluta. Podczas koncertu usłyszeć można było znane pieśni patriotyczne specjalnie zaaranżowane na tę okazję.

W niedzielę 12 listopada na placu przy domu parafialnym zapłonęło ognisko – Ognisko Niepodległości. Pod kierownictwem Bronisława Ptaka, zebrani wokół ogniska mieszkańcy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne. W ramach projektu „Wręczyckie spotkania kulturalne i patriotyczne”, finansowanego z zadania publicznego Gminy Wręczyca Wielka, Stowarzyszenie WeWręczycy przygotowało dla uczestników śpiewniki z tekstami pieśni patriotycznych oraz ciepłe napoje i posiłki.

 

Autor: Robert Broś, dodano: Sobota, 18 Listopad 2017r. godz.:00:46.

Powrót do wyboru aktualności