Forum sołtysów województwa śląskiego 2017. Dwie nagrody dla sołectwa Wręczyca Wielka

W czwartek 23 listopada w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, podczas XV Forum sołtysów województwa śląskiego, odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji konkursu Piękna wieś województwa śląskiego. Reprezentacja naszego sołectwa odebrała dwie nagrody: za najlepszą stronę internetową sołectwa oraz przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje ludowe.

Dwie nagrody dla sołectwa Wręczyca Wielka (Fot. Studio Procesor Waldemar Oziębała)Dwie nagrody dla sołectwa Wręczyca Wielka (Fot. Studio Procesor Waldemar Oziębała)

Gminę Wręczyca Wielka na Forum w tym roku reprezentowała liczna grupa mieszkańców. Do Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach przyjechało kilkunastu sołtysów na czele z Bożeną Sygudą i Robertem Brosiem – sołtysami nagrodzonego sołectwa Wręczyca Wielka, członkowie zespołu Wręczynki i KGW Wręczyca oraz przedstawicielki Urzędu Gminy: pani Elżbieta Brodacka i radna Anita Toborek.

Sołectwo Wręczyca Wielka nagrodzone w dwóch kategoriach (Fot. Studio Procesor Waldemar Oziębała)Sołectwo Wręczyca Wielka nagrodzone w dwóch kategoriach (Fot. Studio Procesor Waldemar Oziębała)

Puchar oraz dyplom za zajęcie trzeciego miejsca w kategorii „Najlepsza strona internetowa sołectwa”, z rąk marszałka województwa śląskiego, odebrał sołtys Robert Broś, który od czerwca 2015 roku administruje stroną naszego sołectwa www.wewreczycy.pl. O celu, na jaki przeznaczona zostanie nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł, zdecyduje wkrótce rada sołecka.

Nagroda za najlepszą stronę internetową sołectwa (Fot. Studio Procesor Waldemar Oziębała)Nagroda za najlepszą stronę internetową sołectwa (Fot. Studio Procesor Waldemar Oziębała)

Nagroda za stronę internetową sołectwa www.wewreczycy.pl (Fot. Studio Procesor Waldemar Oziębała)Nagroda za stronę internetową sołectwa www.wewreczycy.pl (Fot. Studio Procesor Waldemar Oziębała)

Nagrodę w formie wyróżnienia w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje”, odebrała od przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, kierowniczka zespołu Wręczynki pani Krystyna Lewicka.

Przypomnijmy, że członkowie zespołu Wręczynki, działającego przy Kole Gospodyń Wiejskich we Wręczycy, przygotowali spektakl pt. „Kosiarze”, który doskonale odpowiadał kryteriom konkursowym tej kategorii. W tym roku była to kategoria, do której zgłosiła się największa liczba uczestników.

Nagroda pieniężna w wysokości 1500 zł w całości zostanie przeznaczona na dofinansowanie zakupu nowych strojów dla zespołu Wręczynki.

Nagroda za przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje ludowe (Fot. Studio Procesor Waldemar Oziębała)Nagroda za przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje ludowe (Fot. Studio Procesor Waldemar Oziębała)

W imieniu własnym i rady sołeckiej bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszego sołectwa do tegorocznej edycji konkursu Piękna wieś województwa śląskiego. Szczególnie gorąco dziękuję Jurandowi Bieniowi i Anicie Toborek, dzięki którym, działająca od ponad dwóch lat, strona internetowa sołectwa ma wielu czytelników i jest źródłem najważniejszych informacji o naszej wsi.

Równie gorąco dziękuję zespołowi Wręczynki i członkom Koła Gospodyń Wiejskich z Wręczycy, którzy wystąpili w spektaklu „Kosiarze” oraz przygotowali prezentację konkursową. Pani Marzenie Gancarek dziękuję za przygotowanie aktorów z KGW oraz wyreżyserowanie konkursowego spektaklu.

Sołtys Robert Broś

Zobacz również

Dwie nagrody dla Sołectwa Wręczyca Wielka w konkursie Piękna wieś województwa śląskiego

Kosiarze przed komisją z Urzędu Wojewódzkiego

Konkurs Piękna wieś województwa śląskiego po raz trzeci

Wręczyca Wielka drugą najpiękniejszą wsią województwa śląskiego

Historyczny sukces Sołectwa Wręczyca Wielka w konkursie Piękna wieś województwa śląskiego

Wręczyca Wielka – Piękna wieś województwa śląskiego

 

Autor: Robert Broś, dodano: Sobota, 25 Listopad 2017r. godz.:20:38.

Powrót do wyboru aktualności