Będzie gazyfikacja Wręczycy Wielkiej!

Zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa podpisał z Instytutem Nafty i Gazu - Państwowym Instytutem Badawczym dwie umowy dotyczące dofinansowania dwóch strategicznych projektów inwestycyjnych Spółki w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Jedna z umów dotyczy m.in. dofinansowania gazyfikacji miejscowości w gminach Kłobuck, Wręczyca Wielka, Opatów i Krzepice.

Głównym celem realizacji pierwszej z wymienionych inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa dostaw paliwa gazowego dla odbiorców indywidualnych i przemysłowych z uwzględnieniem technologii Smart Grid.

Gazyfikacja miejscowości w gminach Kłobuck, Wręczyca Wielka, Opatów i Krzepice polegać będzie na doprowadzeniu gazociągu i umożliwieniu dostaw gazu do odbiorców z tych gmin, dotąd nieposiadających sieci gazociągów, a leżących w jednym z najsłabiej zgazyfikowanych regionów województwa śląskiego. Długość nowo wybudowanych lub zmodernizowanych gazociągów dystrybucyjnych wynosi 103,89 km. Planowany całkowity koszt realizacji projektu to 80,46 mln PLN brutto. Natomiast planowana maksymalna kwota dofinansowania wyniesie 38,1 mln PLN.

Źródło www.wreczycawielka.pl

Autor: Robert Broś, dodano: Środa, 6 Grudzień 2017r. godz.:11:55.

Powrót do wyboru aktualności