Dzyń, dzyń! Zapraszamy na wspólną wycieczkę rowerową, i nie tylko!

W sobotę 25 lipca Stowarzyszenie WeWreczycy zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w wycieczce rowerowej, która organizowana jest w ramach cyklu "Sobotnie Aktywności".

To jednak nie wszystko co zostało zaplanowane przez Stowarzyszenie na ten dzień. Spotykamy się na placu KS Sokół o godzinie 16:00 i zaczynamy od:

Pogadanka na temat zasad ruchu drogowego

Krótko, acz rzeczowo na temat tego w jaki sposób bezpiecznie i bezkolizyjnie poruszać się na rowerach. Mimo, że zmiany w ruchu drogowym nastapiły w 2011r, to wciąż jednak obserwujemy brak ich elementarnej znajomości. Dlatego też warto posłuchać, co mają w tej sprawie do powiedzenia znający się na rzeczy.

Znakowanie rowerów

Znakowanie roweru to naniesienie dodatkowego numeru seryjnego na ramę. Oczywiście, nie zabezpieczy to przed kradzieżą, ale przynajmniej daje szansę na szybsze odzyskanie roweru w przypadku kradzieży. Także warto skorzystać z takiej formy zabezpieczenia. Znakowania dokonywać będą policjanci.

Przejazd do użytku ekologicznego Jezioro

Następnie kierujemy się w stronę malowniczego użytku ekologicznego Jezioro. Użytek ten o pow. 6,53 ha stanowi kompleks zbiorowisk torfowiskowych wokół oligotonicznego, śródleśnego zbiornika wodnego i małych zarastających oczek wodnych. Występuje tu pełny zestaw gatunków właściwych dla torfowisk wysokich: rosiczka okrągłolistna, żurawina błotna, modrzewica, bagno zwyczajne i borówka bagienna. Rezerwat jest również ostoja lęgową dla wielu gatunków ptaków i innych grup zwierząt. W okolicach użytku znajduje się stanowisko subendemicznej brzozy czarnej. Także prosimy na miejscu o zachowanie spokoju i czystości. Pamiętajmy, by nie zostawiać odpadów poza miejscami wyznaczonymi.

Przejazd do Domku Myśliwskiego (piknik przy ognisku)

Kontynuując naszą podróż skierujemy się do Domku Myśliwskiego, by tam dać odpocząć ciału i zadbać również o żołądek. Dla każdego znajdzie się kiełbaska, którą samodzielnie trzeba będzie sobie upiec na ognisku. Poza tym mamy dla Państwa myśliwską niespodziankę!

Powrót do Wręczycy

Szacowany czas powrotu do Wręczycy około godziny 20:00 - 21:00

Zapraszamy!

Przybywajcie już w sobotę o godzinie 16:00 na plac przy KS SOKÓŁ

Autor: Robert Broś, dodano: Środa, 22 Lipiec 2015r. godz.:23:12.

Powrót do wyboru aktualności