Ożenek – premiera spektaklu Wręczyckiej Grupy Teatralnej TeAtr po godzinach

Już niebawem, za niespełna dwa tygodnie, w niedzielę 18 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury we Wręczycy Wielkiej kolejne premierowe przedstawienie w wykonaniu Wręczyckiej Grupy Teatralnej TeAtr po godzinach. Po zaprezentowanej w ubiegłym roku współczesnej komedii „Cud w Brzęczycy”, tym razem aktorzy przeniosą nas do XIX-wiecznej Rosji, na spotkanie z bohaterami „Ożenku” Mikołaja Gogola.

Foto: Wręczycka Grupa Teatralna TeAtr po godzinachFoto: Wręczycka Grupa Teatralna TeAtr po godzinach

„Niewiarygodne zdarzenie w dwóch aktach”, jak Autor nazwał OŻENEK – to prawdziwa teatralna uczta: widowisko, któremu tempo i wigor nadają intrygi swatów oraz umizgi swatanych, zalotników reprezentujących tyle groteskowe, ile przezabawne typy ludzkie. Matrymonialne perypetie Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej okazują się zaskakującym splotem pragnień i możliwości, zamiarów i losów, którymi podszyte są przygotowania do tytułowej ceremonii. OŻENEK to galeria przejmująco celnych, a zarazem bawiących do łez portretów niemłodych kawalerów i panien, aktualnych zawsze, ilekroć uczucie, status i szansa na szczęście stają się przedmiotami handlowej transakcji.

Siłą OŻENKU jest cała kolekcja postaci, które na stałe wpisały się w światową tradycję teatru komedii. W roli podstarzałego kawalera Podkolesina zobaczymy Mirosława Chłąda, pannę na wydaniu zagra Aneta Oziębała, w roli jej nobliwej ciotki Magdalena Kubiś (Arina Pantelejmonowana). Z brawurowymi rolami swatów zmierzą się Zofia Kandora (jako Fiokła Iwanowna) oraz prywatnie jej tata Rafał Kandora (Koczkariew). Ponadto na scenie ujrzymy niezwykłe męskie kreacje Mirosława Tukaja (Anuczkin), Damiana Banasiaka (Żewakin) - po raz pierwszy na scenie, Krzysztofa Ujmy (Jajecznica) oraz urocze rosyjskie służące - w tych rolach Elżbieta Rybak (Sonia) i Paulina Dederko (Duniasza).

Występ uświetni grupa taneczna mażoretek pod kierunkiem Kamila Mastalerza.
Adaptacja scenariusza i reżyseria: Agnieszka Brodziak

Wstęp wolny! Szczegóły na plakacie.

Źródło: Facebook Wręczycka Grupa Teatralna TeAtr po godzinach

Zobacz również:

Cud w Brzęczycy - zapowiedź

Cud w Brzęczycy - fotorelacja

Autor: Robert Broś, dodano: Wtorek, 6 Luty 2018r. godz.:12:54.

Powrót do wyboru aktualności