Osobowość Roku 2107. Wyróżnienie dla sołtysa Wręczycy Wielkiej

W środę, 28 lutego, w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, odbyła się uroczysta gala plebiscytu Dziennika Zachodniego - Osobowość Roku 2017. Nagrodzeni zostali laureaci z miast i powiatów woj. śląskiego, którzy zebrali najwięcej głosów. Nagrody powędrowały również do rąk zwycięzców w kategoriach wojewódzkich. W powiecie kłobuckim, w kategorii Samorządność i społeczność lokalna zwyciężył nasz sołtys Robert Broś.

Nagrodzeni w kategorii Samorządność i społeczność lokalna (Fot. Dziennik Zachodni)Nagrodzeni w kategorii Samorządność i społeczność lokalna (Fot. Dziennik Zachodni)

Honorowy tytuł Osobowości Roku 2017, przyznany przez kapitułę Dziennika Zachodniego, otrzymała Monika Jaskólska z Bielska Białej, działaczka charytatywna i inicjatorka akcji „Maluch dla Toma Hanksa”.

W kategorii Działalność społeczna i charytatywna zwyciężyła Danuta Lech z Dąbrowy Górniczej, prezes Stowarzyszenia Rodzin w Kryzysie. W kategorii Kultura królował Zbigniew Cierniak – dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, natomiast w kategorii Samorządność i społeczność lokalna – Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W kategorii Biznes zwyciężył z kolei Lesław Walaszczyk, współzałożyciel i współwłaściciel firmy Exact Systems.

W powiecie kłobuckim w kategorii Działalność społeczna i charytatywna zwyciężył kłobucki radny Tomasz Wałęga, w kategorii Kultura archeolog Anna Noga, natomiast w kategorii Biznes współwłaściciel firmy Jamar Jarosław Szczepaniak.

Sołtys Robert Broś wyróżniony w kategorii Samorządność i społeczność lokalna (Fot. Dziennik Zachodni)Sołtys Robert Broś wyróżniony w kategorii Samorządność i społeczność lokalna (Fot. Dziennik Zachodni)

Nas jednak najbardziej cieszy wyróżnienie dla sołtysa Wręczycy Wielkiej Roberta Brosia, który zwyciężył w kategorii Samorządność i społeczność lokalna.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fotorelacja z uroczystej gali plebiscytu Dziennika Zachodniego - Osobowość Roku 2017

Wygrana w  etapie powiatowym plebiscytu Osobowość Roku 2017 jest dla mnie sporym zaskoczeniem, ale muszę przyznać, że jeszcze większym była informacja o tym, że znalazłem się w gronie osób nominowanych do tego tytułu. Nie spodziewałem się, że moje zaangażowanie w życie lokalnej społeczności, doczeka się tak znaczącego wyróżnienia. Uważam, że jest to bardzo miła nagroda, za to co przez ostatnie kilka lat, wspólnie z mieszkańcami Wręczycy Wielkiej, udało mi się osiągnąć.

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować mieszkańcom i sympatykom sołectwa Wręczyca Wielka, którzy oddali na mnie swój głos w plebiscycie Dziennika Zachodniego Osobowość Roku 2017. To nie tylko wyróżnienie dla mnie, ale przede wszystkim dla wręczyckiej społeczności, bez udziału której, większość zgłoszonych przeze mnie inicjatyw nie mogłaby zostać zrealizowana. To szczególne wyróżnienie również dla osób, z którymi na co dzień współpracuję na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego i rozwoju samorządności lokalnej we Wręczycy Wielkiej: radnej Anity Toborek, członków Stowarzyszenia „WeWręczycy”, Rady Sołeckiej oraz działających w naszej miejscowości organizacji pozarządowych.

Sołtys Robert Broś

Autor: Anita Toborek, dodano: Sobota, 3 Marzec 2018r. godz.:20:37.

Powrót do wyboru aktualności