Rowerem do Nowin i z powrotem

W ostatnią sobotę miłośnicy dwóch kółek z Wręczycy Wielkiej wybrali się na wycieczkę rowerową do domku myśliwskiego Koła Łowieckiego Knieja w Nowinach. Odległość niewielka a wrażenia bezcenne!

Tym razem na zaproszenie Stowarzyszenia WeWręczycy, przyjechali do naszej miejscowości policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, by w ramach akcji „Sobotnie Aktywności”, opowiedzieć uczestnikom wycieczki rowerowej o przepisach ruchu drogowego, dotyczących rowerzystów oraz o najnowszych zmianach w kodeksie drogowym.

Następnie w ruch poszedł grawer – specjalny, elektryczny przyrząd, przy pomocy którego nanoszona jest na ramę roweru tzw. cecha szczególna, czyli dowolny, indywidualny ciąg znaków. W ten sposób, w przypadku odzyskania skradzionego roweru, w prosty sposób można potwierdzić, że jest się jego właścicielem.

Kolumna rowerzystów udała się w kierunku domku myśliwskiego w Nowinach. Na miejscu płonęło już ognisko, przy którym w miłej atmosferze spędzono kilka godzin. Było pieczenie kiełbasek, śpiewy a nawet tańce!

Żal było się rozstawać, ale na uczestników wycieczki czekała jeszcze podróż powrotna do Wręczycy, więc strażak  zgasił ognisko i wycieczkowicze popedałowali z powrotem. Pozostały miłe wspomnienia i pytanie: kiedy i gdzie jedziemy następnym razem?

Autor: Robert Broś, dodano: Wtorek, 28 Lipiec 2015r. godz.:23:19.

Powrót do wyboru aktualności