Dożynki Parfialne - Wręczyca Mała 2018

W niedzielę 26 sierpnia w naszej parafii odbyła się uroczystość poświęcenia tegorocznych plonów. Mszę św. dziękczynną za zbiory oraz w intencji rolników odprawił ks. proboszcz Robert Grohs.

W tym roku organizacją dożynek zajęli się mieszkańcy sołectwa Wręczyca Mała. Uroczystość rozpoczęła się na placu przy kościele parafialnym, skąd mieszkańcy na czele ze starostami dożynkowymi, członkiniami Koła Gospodyń Wiejskich, sołtysami Wręczycy Małej i Wielkiej i zaproszonymi gośćmi przeszli do kościoła, niosąc wieniec dożynkowy.

Przed wejściem do kościoła, przybyłych gości powitał ks. proboszcz. Po ustawieniu przy ołtarzu wieńca dożynkowego, odprawiona została msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory oraz w intencji rolników z naszej parafii. Po mszy św. ks. proboszcz bardzo serdecznie podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację dożynek a szczególnie osobom, które przygotowały wieniec dożynkowy.

W godzinach popołudniowych na placu przed świetlicą wiejską we Wręczycy Małej zorganizowano część artystyczno – sportową dożynek. Zaproszonych gości i mieszkańców powitał sołtys Tomasz Kała.

W konkurencji przeciągania liny, mieszkańcy Wręczycy Małej pokonali swoich konkurentów z Wręczycy Wielkiej.

Fotorelacja z Dożynek Parafialnych - Wręczyca Mała 2018

 

Autor: Robert Broś, dodano: Sobota, 1 Wrzesień 2018r. godz.:22:48.

Powrót do wyboru aktualności