Zapraszamy na Biesiadę Rękodzieła

Pokazy kowalstwa, garncarstwa, tkactwa, koronkarstwa, występy zespołów ludowych, konkursy, wspólne śpiewanie, loteria fantowa z cennymi nagrodami i oczywiście różnorodne atrakcje dla najmłodszych, to tylko część programu Biesiady Rękodzieła, która już w najbliższą sobotę 8 września, na stadionie KS Sokół we Wręczycy Wielkiej.

W poprzednich latach sołectwo Wręczyca Wielka, przy współudziale Stowarzyszenia „WeWręczycy” i działającego przy KGW Wręczyca Zespołu Wręczynki, organizowało w ostatnią niedzielę sierpnia Biesiadę Dożynkową. W tym roku, w ramach projektu „Wręczyckie spotkania na stulecie Niepodległej”, zapraszają na Biesiadę Rękodzieła.

W programie przewidziano pokazy rękodzieła, podczas których będzie możliwość samodzielnego wykonania przedmiotów z gliny, obejrzenia, w jaki sposób powstają rzeczy wykuwane z żelaza. W warsztacie tkackim, na naszych oczach powstawać będą rekonstrukcje strojów oraz ich zdobienia.

Znany mieszkańcom Wręczycy Wielkiej Zespół Mikołowianki z Mikołowa, tym razem zaprezentuje nieco mroczne przedstawienie z udziałem sporej grupy czarownic.

W części artystycznej zobaczymy również występ zespołu Wrzosowianie,  a swoje piosenki zaprezentują Wręczynki.

W części wystawienniczej obejrzeć będzie można eksponaty związane z kolejnictwem, w tym oryginalną drezynę oraz niezwykłą wystawę zabytkowych wag.

Dla najmłodszych przygotowano, jak zwykle, darmowe atrakcje na dmuchanym placu zabaw oraz gry, zabawy i animacje plastyczne.

Przedstawiciele ASG Wręczyca przygotują specjalną strzelnicę, na której każdy będzie mógł spróbować swoich sił w strzelaniu do celu z broni pneumatycznej.

Dla wszystkich uczestników biesiady przygotowano darmowy poczęstunek oraz kawiarenkę, grill i zimne napoje.

Wieczorem odbędzie się losowanie nagród głównych w loterii fantowej, którymi będą rower miejski, tablet oraz ekspres do kawy, o łącznej wartości ponad 2 tys. zł.

 

Autor: Robert Broś, dodano: Niedziela, 2 Wrzesień 2018r. godz.:17:36.

Powrót do wyboru aktualności