Ognisko Niepodległości. Rozstrzygnięcie konkursu na katkę pocztową

W ramach projektu "Wręczyckie spotkania na stulecie Niepodległej", w najbliższą sobotę 10 listopada, Stowarzyszenie WeWręczycy zaprasza do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, które podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się przy ognisku na placu obok domu parafialnego we Wręczycy Wielkiej. Będzie to również okazja do podsumowania konkursu plastycznego pt. "Kartka na 100-lecie niepodległości".

O 15.30 na placu przy domu parafialnym zapłonie ognisko, przy którym, pod kierownictwem Bronisława Ptaka, będziemy mogli wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne. Uczestnicy otrzymają od organizatorów śpiewniki oraz zostaną poczęstowani ciepłymi napojami i posiłkiem. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych spotkanie odbędzie się w sali domu parafialnego.

Rozstrzygnięty zostanie również, ogłoszony we wrześniu, konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wręczyca Wielka pt. "Kartka na 100-lecie niepodległości". Laureaci otrzymają cenne nagrody, a najlepsza praca otrzyma tytuł Grand Prix i zostanie wydana w formie kartki pocztowej, którą otrzymają mieszkańcy gminy Wręczyca Wielka.

Zapraszamy także do aktywnego uczestnictwa w innych uroczystościach związanych z obchodami Święta Niepodległości we Wręczycy Wielkiej.

W piątek 9 listopada o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza we Wręczycy Wielkiej odbędzie się wieczornica patriotyczna dla społeczności szkolnej i mieszkańców gminy - "Byliśmy, Jesteśmy, Będziemy". Wystąpi ,,Listopadowy Chór Pokoleń", który powstał specjalnie na tę okazję. Zobaczymy również tańce w wykonaniu uczniów kl. ósmych i scenkę teatralną w wykonaniu rodziców.

W niedzielę 11 listopada o godzinie 12.00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych.

Zachęcamy również mieszkańców do uczczenia Dnia Niepodległości poprzez wywieszenie flagi narodowej.

Autor: Robert Broś, dodano: Poniedziałek, 5 Listopad 2018r. godz.:09:22.

Powrót do wyboru aktualności